Direct naar de inhoud van deze paginacsrf
GoedvoormekaarWaalre

Ondersteuning bij inburgering van groot gezin

In Aalst-Waalre coördineer ik een project waarbij een groot gezin (statushouders) een jaar lang in een woning komt te wonen, als overbrugging naar uiteindelijk hun eigen woning. Het huis wordt daarvoor tijdelijk verhuurd aan de gemeente. Momenteel zijn we druk doende om de woning in te gaan richten (hebben we ook hulp voor nodig; zie mijn andere oproep hier op de site!). Vanaf januari 2026 zullen we dit gezin met een klein team van buddy's ondersteunen bij de inburgering. Heb je een warm hart voor statushouders met een intens verhaal en heb je tijd om hierbij te ondersteunen, dan kom ik graag met je in contact! Ik zoek enthousiaste, positieve mensen die willen helpen bij de begeleiding van dit gezin. Denk daarbij aan: - wegwijs maken in het dorp - meegaan naar instanties voor het regelen van dingen - helpen bij de huishoudelijke administratie - ondersteunen bij het inburgeringsproces - zoeken naar een baan - voorbereiden op sollicitaties - helpen bij het huiswerk van de kinderen - het gezin leren fietsen en vertrouwd maken met de verkeersregels - helpen bij eenvoudige klusjes in huis - samen met de bewoners in de tuin werken - af en toe activiteiten organiseren voor en met de bewoners - etc! We weten nog niet uit welk land, hoeveel kinderen (kunnen er 5 tot 12 zijn... :-)) en wat hun leeftijden zijn. Zodra ik meer weet over land en samenstelling, dan pas ik mijn bericht aan. Grote kans dat het om Arabisch sprekende mensen zal gaan (geen garantie). Dus als je Arabisch spreekt dan wil ik je heel graag leren kennen! Je komt dan ongetwijfeld enorm van pas. Heb je interesse en kwaliteiten die we goed kunnen gebruiken, dan verneem ik heel graag van je! Met hartelijke groet, Joan P.S. Ook betrokkenheid voor minder dan het hele jaar is welkom!

Lees meer
Project

Aalst

Administratie & receptie
Begeleiding & coaching
Taal & lezen

Beschrijving

In Aalst-Waalre coördineer ik een project waarbij een groot gezin (statushouders) een jaar lang in een woning komt te wonen, als overbrugging naar uiteindelijk hun eigen woning. Het huis wordt daarvoor tijdelijk verhuurd aan de gemeente. Momenteel zijn we druk doende om de woning in te gaan richten (hebben we ook hulp voor nodig; zie mijn andere oproep hier op de site!).

Vanaf januari 2026 zullen we dit gezin met een klein team van buddy's ondersteunen bij de inburgering. Heb je een warm hart voor statushouders met een intens verhaal en heb je tijd om hierbij te ondersteunen, dan kom ik graag met je in contact!

Ik zoek enthousiaste, positieve mensen die willen helpen bij de begeleiding van dit gezin. Denk daarbij aan:
- wegwijs maken in het dorp
- meegaan naar instanties voor het regelen van dingen
- helpen bij de huishoudelijke administratie
- ondersteunen bij het inburgeringsproces
- zoeken naar een baan
- voorbereiden op sollicitaties
- helpen bij het huiswerk van de kinderen
- het gezin leren fietsen en vertrouwd maken met de verkeersregels
- helpen bij eenvoudige klusjes in huis
- samen met de bewoners in de tuin werken
- af en toe activiteiten organiseren voor en met de bewoners
- etc!

We weten nog niet uit welk land, hoeveel kinderen (kunnen er 5 tot 12 zijn... :-)) en wat hun leeftijden zijn. Zodra ik meer weet over land en samenstelling, dan pas ik mijn bericht aan.

Grote kans dat het om Arabisch sprekende mensen zal gaan (geen garantie). Dus als je Arabisch spreekt dan wil ik je heel graag leren kennen! Je komt dan ongetwijfeld enorm van pas.

Heb je interesse en kwaliteiten die we goed kunnen gebruiken, dan verneem ik heel graag van je!

Met hartelijke groet, Joan

P.S. Ook betrokkenheid voor minder dan het hele jaar is welkom!

Praktische informatie

Tijd

Project - 52 weken

2 tot 20 uur

Start: 02-01-2026

Locatie

Aalst

Bijzonderheden

Geschikt voor mensen die weinig Nederlands spreken

Rolstoeltoegankelijk

Impact

Voor wie

Nieuwkomers & vluchtelingen

Impactgebied
Sociaal & welzijn
Categorie
Administratie & receptie
Begeleiding & coaching
Taal & lezen
Joan
100% profielsterkte

Over Joan

Ik ben zzp-er (onder andere eigen praktijk) en ben maatschappelijk werker en werk momenteel vooral veel met en voor statushouders en vluchtelingen uit allerlei landen, waaronder ook Oekraïne. Ik woon in Eindhoven, tegen Aalst-Waalre aan en ik heb 3 schatten van katten.

  • Deze vraag is gecheckt door de helpdesk
  • Joan is ingeschreven op NLvoorelkaar sinds 16-07-2013
  • Positieve match gemaakt